gradient

Jiří Roušar

Americký trubkový kuželový závit NPT, NPTF

V USA jsou normalizovány závity kuželové NPT a NPTF. Označení původně znamenalo vnitřní (světlý) průměr trubky v palcích, v současnosti se jedná jen o technické označení. Více informací o těchto závitech najdete v článku.

Přečíst článek

Pancéřový závit Pg

Název závitu je odvozen z názvu německé normy Stahlpanzerrohrgewinde, běžně zkracované jako Panzergewinde. Jedná se o šroubový závit vytvořený v Německu a následně používaný v dalších německy hovořících zemích (Německo, Švýcarsko, Rakousko) a s nimi sousedících evropských státech. Používá se ke spojování kabelových vývodek s ochrannými trubkami v elektroinstalaci, rozváděči a přístrojovými skříňkami.

Přečíst článek

Oblý závit Rd

Oblé závity nejsou tak běžné jako ostatní typy závitů, ale najdou využití u namáhaných a často rozebíraných spojů, nebo u spojů vystavených povětrnostním vlivům. V tomto článku najdete bližší informace o tomto typu závitu.

Přečíst článek

Utahovací momenty metrických šroubů

Každý šroub, který má plnit svojí funkci musí být správně dotažen. Pokud bude dotažen malou silou, hrozí jeho uvolnění, pokud bude naopak utažen větší silou než je přípustné, může dojít k poškození nebo k prasknutí šroubu. Zpracovali jsme pro vás tabulku s doporučenými utahovacími momenty šroubů dle průměrů a pevností.

Přečíst článek
1 2

Přihlásit se k odběru novinek

Zanechte nám svůj email a my vám budeme zasílat informace o produktech a jak s produkty zacházet.

Sledujte nás na sociálních sítích